Instalacja, uruchomienie i obsługa Fujitsu D3320 Primergy Bx2560 M2

Instalacja, uruchomienie i obsługa Fujitsu D3320 Primergy Bx2560 M2 jest łatwa i szybka. W celu instalacji i uruchomienia serwera należy wykonać kilka prostych czynności. Najpierw należy podłączyć zasilanie, dyski twarde i pamięć RAM do serwera. Następnie należy zainstalować system operacyjny. Po zainstalowaniu system operacyjny należy zainstalować sterowniki, oprogramowanie i usługi. Po

Ostatnia aktualizacja: Instalacja, uruchomienie i obsługa Fujitsu D3320 Primergy Bx2560 M2

Aby zwiększyć sprawność energetyczną oraz spełnić wymogi środowiskowe małych i średnich instalacji przemysłowych, firma Emerson wprowadziła do oferty nowy typ cyrkonowego analizatora zawartości tlenu w gazach spalinowych, oznaczonego symbolem Rosemount CX1100. Jest to analizator łatwy w obsłudze i konserwacji oraz ekonomiczny, oferujący ten sam poziom niezawodności sensora, co w przypadku dużych wersji przemysłowych, natomiast pozbawiony funkcjonalności niepotrzebnych małym użytkownikom.

Wraz z coraz ostrzejszymi wymogami norm z zakresu ochrony środowiska, użytkownicy małych bojlerów przemysłowych i komercyjnych stają przed coraz większymi wyzwaniami związanymi z pomiarem i kontrolą współczynnika powietrze/paliwo, pozwalającą zoptymalizować sprawność energetyczną i ograniczyć emisję spalin.

Wielu użytkowników boilerów małej i średniej wielkości w ogóle nie wykonuje obecnie pomiarów zawartości tlenu w gazach spalinowych. Nowy analizator Rosemount CX1100 zapewnia opłacalność ekonomiczną wprowadzenia wysokiej jakości analizatorów cyrkonowych na te rynki. Długi czas życia sensora cyrkonowego i sondy o solidnej konstrukcji mechanicznej zapewniają użytkownikom i producentom OEM wysoką jakość i dużą niezawodność.

Równocześnie, konstrukcja systemu zapewnia jego łatwe serwisowanie, co upraszcza serwis pogwarancyjny. System kontroli spalania nie wymaga gazu referencyjnego, co obniża koszty instalacji i utrzymania. Stanowi to ważną zaletę dla użytkowników bojlerów rozmiaru 10... 100 MMBtu/h (3... 30 MW).

Po wprowadzeniu na rynek modelu Rosemount CX1100, oferta firmy Emerson obejmuje pełen zakres oprzyrządowania zarówno do małych bojlerów komercyjnych, jak i wysokotemperaturowych aplikacji wielopomiarowych, pracujących w strefach zagrożonych wybuchem.

Pozostałe parametry Rosemount CX1100:

 • powtarzalność: ±1% odczytu lub 0, 1% O2 (większa wartość),
 • zakres pomiarowy: do 23%,
 • próg wykrywalności: 0, 05% O2,
 • stała czasowa: do 10 s (T90),
 • zakres temperatur procesowych: do 400°C,
 • zakres temperatur otoczenia: -20... 70°C,
 • długość sondy: od 0, 5 m do 2 m,
 • sygnał wyjściowy: 4... 20 mA.
 • Home
 • Jak zainstalować drukarkę Epson

Zanim rozpoczniemy drukowanie dokumentów i innych materiałów przy pomocy nowej drukarki marki Epson, niezbędna jest jej prawidłowa instalacja. Proces ten, wbrew pozorom, wcale nie jest trudny. Warto jednak postępować zgodnie ze sprawdzonymi wskazówkami. Przedstawiamy jak, krok po kroku, samodzielnie zainstalować drukarkę.

Jak przygotować drukarkę Epson do instalacji?

Drukarka to urządzenie, bez którego obecnie wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. To niezbędny element wyposażenia każdego biura, przydaje się także w niejednym domu. Aby jednak móc rozpocząć korzystanie z drukarki, konieczna jest jej prawidłowa instalacja. Instalację zacząć należy od przygotowań - poza samym urządzeniem, potrzebne będą również odpowiednie wkłady, papier do drukarki, komputer i opcjonalnie kabel do drukarki lub kabel sieciowy. Gdy wszystkie te elementy są już gotowe, czas na rozpakowanie drukarki. Usunąć trzeba z niej wszystkie materiały opakowaniowe i ochronne. Te drugie znajdować się mogą także wewnątrz urządzenia, dlatego, aby mieć pewność, że usunięte zostały wszystkie, warto zapoznać się z instrukcją dołączoną do drukarki. Następnie podłącz drukarkę Epson do prądu, podajnik do papieru uzupełnij papierem i przystąp do prawidłowego montażu wkładów. Jak to zrobić? Podpowiadamy w kolejnym akapicie.

Montaż wkładów w drukarce Epson - jak zrobić to prawidłowo?

Chcąc odpowiednio zainstalować wkłady w drukarce Epson, należy:
 • otworzyć pokrywę, pod którą znajdują się miejsca na wkłady atramentowe (na pokrywę nie można naciskać, dlatego warto zwrócić uwagę, czy do otwierania używamy odpowiednich dźwigni),
 • po rozpakowaniu wkładów, należy usunąć z nich wszystkie zabezpieczenia - folię, którą zaklejony jest dopływ tuszu oraz taśmy ochronne,
 • następnie trzeba upewnić się, który wkład zawiera jaki kolor, informacje o tym znaleźć można na spodzie wkładu. Podczas montażu dany kolor należy umieścić w specjalnie dla niego przeznaczonym miejscu, naciskając do momentu, aż znajdzie się w odpowiedniej pozycji,
 • po zainstalowaniu wszystkich wkładów, obudowę należy zamknąć. Kolejnym krokiem jest wykonanie druku testowego.
 • Wydruk testowy - wkłady

  Warto zwrócić uwagę, że wkłady, które dołączane są do nowych urządzeń, bardzo często zawierają niewielką ilość atramentu, która wystarcza jedynie do wydrukowania stron testowych. Na szczęście na rynku znaleźć można zamienniki marki własnej, które zawierają znacznie większą ilość atramentu niż oryginały. Jednak niezwykle ważną kwestią jest tu dopasowanie wkładu do danego modelu drukarki. Na naszej stronie dedykowanej wkładom atramentowym firmy Epson, na podstawie numeru urządzenia lub numeru tuszu dowiedzieć można się, które wkłady są odpowiednie dla danej drukarki Epson.

  W jaki sposób podłączyć drukarkę Epson do komputera?

  Drukarkę Epson z komputerem połączyć można na trzy różne sposoby:
 • za pomocą kabla sieciowego,
 • kabla USB,
 • poprzez sieć Wi-Fi.
 • Daną opcję połączenia, wybrać należy za pomocą panelu sterowania znajdującego się na ekranie drukarki. Aby połączyć drukarkę z komputerem przewodowo, przy pomocy kabla USB, kabel przyłączyć trzeba do obu urządzeń. Następnie z panelu sterowania wybrać należy zadanie „Połączenie przewodowe USB”. Gdy chcemy podłączyć drukarkę za pomocą Wi-Fi, niezbędnym zadaniem w stworzeniu połączenia między danym urządzeniem, a siecią, jest sparowanie go z daną siecią bezprzewodową. Dalej postępować należy tak samo, jak podczas połączenia przewodowego.

  To może Cię zainteresować

  Odpowiednia instalacja oprogramowania drukarki Epson krok po kroku

  Gdy drukarka Epson jest już podłączona do komputera, kolejnym krokiem jest instalacja niezbędnego oprogramowania. Jeśli komputer posiada napęd CD-ROM, do instalacji użyć można dołączonego do urządzenia dysku CD. Inną opcją jest pobranie oprogramowania z oficjalnej strony internetowej producenta - firmy Epson. Znajdując się na wspomnianej stronie, podać należy typ modelu danej drukarki, a następnie wybrać odpowiednie oprogramowanie, które chce się zainstalować. Kolejno oprogramowanie drukarki trzeba pobrać i otworzyć, akceptująć umowę licencyjną. Po przejściu tych kroków, instalacja rozpocznie się automatycznie, wystarczy jedynie postępować zgodnie z pojawiającymi się na ekranie instrukcjami. Cały proces może zająć kilka minut.

  Czas na pierwsze drukowanie

  Konfiguracja drukarki marki Epson jest bardzo prosta. Jeszcze kilka lat temu instalacja takiego sprzętu była procesem dość żmudnym i niełatwym, jednak obecnie producenci starają się, by czynność ta sprawiała jak najmniej kłopotów. Wystarczy zaledwie parę minut, aby rozpocząć korzystanie ze swojej nowej drukarki Epson.

  Przeczytaj również

  Powrót do przeglądu bloga

  Podkładka pod myszkę z poduszką żelową 123drukuj

  1. Plan instalacji oświetleniowej – najważniejsze wytyczne
  2. Przebieg instalacji oświetleniowej w mieszkaniu

  Jej projekt musi być przygotowany i wcielony w życie przez specjalistów, odpowiedzialnych za praktyczność i bezpieczeństwo eksploatacji. Choć to oni dobierają typ przewodów, rozdzielnicę czy układ obwodów, my – jako właściciele nieruchomości – mamy duży wpływ na sam przebieg takiej instalacji. Jak zatem rozplanować rozmieszczenie kabli do lamp, aby wnętrze było starannie rozjaśnione i wyjątkowo estetyczne?

  Plan instalacji oświetleniowej – najważniejsze wytyczne

  Jeżeli mamy zamiar współpracować z projektantem lub wykonawcą przy tworzeniu planu instalacji oświetleniowej, powinniśmy mieć na uwadze kilka najważniejszych zasad. Dzięki nim przygotowany projekt będzie funkcjonalny, wygodny w późniejszej eksploatacji, a jego realizacja nie nadwyręży funduszy przeznaczonych na ten cel. O jakich wytycznych musimy pamiętać?

  • W każdym pomieszczeniu powinniśmy przewidzieć oświetlenie główne (np. żyrandol lub plafon), rozjaśniające całą przestrzeń.
  • Warto zastosować także lampy dekoracyjne, podkreślające atuty wnętrza. Sprawdzą się tutaj kinkiety, lampki stojące czy nowoczesne ledowe taśmy, ukryte w zabudowie kartonowo-gipsowej.
  • W strefach, w których prowadzone są prace wymagające precyzji, zaplanujmy robocze źródła światła – takie, jak halogeny czy reflektory.
  • Projektując położenie przewodów i przyszłych lamp, bierzmy pod uwagę rozstawienie mebli czy sprzętów AGD i RTV – tak, by nie przesłaniały one oświetlenia.
  • W ciągach komunikacyjnych możemy rozważyć zainstalowanie czujników ruchu lub zmierzchu, które wyeliminują potrzebę ręcznego sterowania światłem.
  • Poszczególne lampy powinny być umieszczone w taki sposób, by nie razić domowników oraz nie tworzyć na ścianach niepożądanych cieni.

  Jeśli znamy już najważniejsze zasady projektowania oświetlenia wewnętrznego, nadszedł czas na wykonanie planu instalacji w poszczególnych pokojach. Jakie lampy będą w nich niezbędne?

  Przebieg instalacji oświetleniowej w mieszkaniu

  Każde pomieszczenie w domu ma nieco inną funkcję. W kuchni gotujemy, w salonie spędzamy czas z najbliższymi i relaksujemy się, natomiast w sypialni – śpimy. Podobnie, jak odmienna jest rola poszczególnych wnętrz, nieco inne powinno być także ich oświetlenie. Więcej światła będziemy bowiem potrzebować w strefach dedykowanych do pracy, natomiast nieco mniej – w przestrzeni przeznaczonej do wypoczynku. Jak powinna wyglądać instalacja oświetleniowa w każdym z pomieszczeń?

  Plan instalacji oświetleniowej w kuchni i jadalni

  Kuchnia – a szczególnie przestrzeń nad blatem roboczym – powinny być wyjątkowo starannie doświetlone. Najlepiej sprawdzi się tu odpowiednia ilość halogenów lub reflektorów, zlokalizowanych wzdłuż ciągu szafek kuchennych. Jeśli lamp jest wyjątkowo dużo, warto rozważyć ich podpięcie do włącznika podwójnego, który pozwoli na uruchomienie jedynie części lub wszystkich źródeł światła naraz. W naszej kuchni planujemy posiadać wyspę? Nie zapominajmy o wypuszczeniu kabla pod lampy wiszące, idealnie spisującego się w takim miejscu. Podobne oświetlenie powinniśmy zaprojektować także nad częścią jadalnianą. Odpowiedni będzie nowoczesny żyrandol z jedną lub kilkoma żarówkami, zawieszony nad stołem. Jeżeli jednak wolimy boczne lampy – zaprojektujmy gniazdko pod stojący model urządzenia bądź przewód, który zasili kinkiet zamocowany w sąsiedztwie blatu.

  Przebieg kabli od lamp w salonie

  W salonie przyda nam się zarówno oświetlenie główne, jak i dodatkowe. Jeden lub kilka równomiernie rozmieszczonych żyrandoli – dobranych pod kątem wielkości i układu pomieszczenia – zapewni nam optymalne rozjaśnienie wnętrza w trakcie spotkań w rodzinnym gronie. Relaksujące wieczory przed telewizorem umili nam natomiast niewielka boczna lampka. W takim miejscu sprawdzi się funkcjonalny kinkiet – nie zapominajmy więc o zaznaczeniu tego punktu na planie instalacji. Jeśli jednak pominiemy go na etapie projektowania, możemy zastosować lampę stojącą o ciekawym kształcie, która w dyskretny sposób rozproszy wieczorny mrok.

  Układ oświetlenia w sypialni

  Jeśli sypialnia będzie nam służyć jedynie do snu, wystarczy, że zaplanujemy w niej dwa kinkiety umieszczone po bokach łóżka. Wskazane, by były one włączane przyciskiem zlokalizowanym tuż przy drzwiach do pokoju, natomiast wyłączane włącznikami zainstalowanymi w sąsiedztwie łóżka – tak zwanymi krzyżowymi bądź schodowymi. Dzięki temu unikniemy konieczności wychodzenia z ciepłej pościeli tuż przed snem. W sytuacji, gdy sypialnia pełni też rolę garderoby, przydatne będzie sufitowe oświetlenie. Pamiętajmy więc o naniesieniu na plan odpowiedniego kabla, który pozwoli nam zasilić wybrany żyrandol.

  Projekt lamp w gabinecie

  W gabinecie i każdym innym pokoju przeznaczonym do pracy powinna znaleźć się przede wszystkim główna lampa sufitowa. Prócz kabla prowadzącego do niej, poprośmy projektanta o naniesienie na plan przewodu zasilającego kinkiet zlokalizowany nad biurkiem. Dodatkowo – jeśli potrzebujemy jeszcze większej ilości światła – weźmy pod uwagę montaż kilku gniazdek, do których w przyszłości podłączymy funkcjonalne lampki stojące.

  Schemat oświetlenia w łazience

  W łazience – podobnie jak w innych pomieszczeniach – niezbędne będzie główne oświetlenie. Z uwagi na jej najczęściej niewielką przestrzeń, wystarczająca będzie jedna lampa sufitowa zamocowana w centralnym punkcie stropu. Warto także zawczasu wybrać miejsce, w którym znajdzie się umywalka i zawieszone nad nią lustro. W tej strefie zaplanujmy jeden lub dwa kable na kinkiety, które zamontujemy ponad taflą bądź po jej bokach.

  Plan lamp w ciągach komunikacyjnych

  Korytarz, wiatrołap, przedpokój i schody – czyli ciągi komunikacyjne obecne w każdym domu – rzadko kiedy mają dostęp do światła dziennego. Z tego względu nie powinniśmy pomijać ich w trakcie przygotowania projektu oświetlenia. W takiej strefie doskonale sprawdzą się lampy sufitowe w ilości dopasowanej do długości pomieszczenia. Na schodach warto zastosować oprawy schodowe podświetlające stopnie, które będą wymagać przygotowania odpowiedniego przewodu zasilającego. W wydłużonej przestrzeni możemy także zaplanować włączniki schodowe, które ułatwią nam sterowanie oświetleniem w chwili, gdy miniemy już korytarz lub klatkę pomiędzy piętrami.

  Optymalny projekt instalacji elektrycznej to niezwykle ważna rzecz - w dobrze oświetlonym domu będzie nam się komfortowo mieszkać. Od takiego planu zależy nasza wygoda korzystania z wnętrza, a także jego estetyka. Jeśli obawiamy się, że nie będziemy w stanie samodzielnie zaplanować sensownej instalacji, możemy skorzystać z porad architekta bądź doświadczonego elektryka. Starannie przygotowany schemat pozwoli bowiem wyeliminować błędy, mogące skutkować koniecznością kucia tynków i dokładania kabli w już wykończonym budynku.

Instalacja, uruchomienie i obsługa Fujitsu D3320 Primergy Bx2560 M2

Bezpośredni link do pobrania Instalacja, uruchomienie i obsługa Fujitsu D3320 Primergy Bx2560 M2

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instalacja, uruchomienie i obsługa Fujitsu D3320 Primergy Bx2560 M2